Jak kochać miłością „na zawsze”? Posłuchaj wyjątkowej rozmowy paulina o. Michała Legana z Wandą i Andrzejem Półtawskimi. To skarbnica wiedzy nt. szczęśliwego związku.

„Najważniejsze to trzeba wybrać właściwego mężczyznę. Andrzej był najładniejszym chłopakiem na UJ-ocie” – stwierdza z uśmiechem prof. Wanda Półtawska, która przynaje jednak, że to intelekt przyszłego współmałżonka zdobył jej serce.

Zdaniem prof. Półtawskiej, która od 67 lat trwa w szczęśliwym związku małżeńskim, poważnym zagrożeniem dla młodych małżeństw jest brak odpowiedzialności, bezmyślność i egoizm.

– Kiedyś nikt nie kwestionował, że małżeństwo trwa przez całe życie, nikt tego nie kwestionował. Teraz musicie myśleć o tym.” – przekonuje. -„(…) Młodzi dzisiaj wcale nie myślą o odpowiedzialności, oni tylko chcą być razem. Małżeństwa są zawierane w ogromnej większości bezmyślnie. Oni nie boją się wierności – oni nie wierzą, że ona jest możliwa„.

– „Największym zagrożeniem jest odejście od Chrystusa dlatego, że człowiek sam sobie nie poradzi” – dodaje prof. Andrzej Półtawski.

Gorąco zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z państwem Półtawskimi, gdyż jest ona skarbnicą wiedzy o tym, jak budować szczęśliwe małżeństwo na lata!

Artykuł publikowany w ramach projektu “Małżeństwo i rodzina. Analiza SWOT dla wahających się”, dofinansowanego w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej “Po pierwsze Rodzina” na rok 2021.